~Welcome to our Yaoi Sekai~
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Filmy i książki

Go down

Filmy i książki Empty Filmy i książki

Pisanie by Shon Marks Sob Lut 15, 2014 1:50 pm

Przeczytałeś, lub zobaczyłeś film i koniecznie musisz się wygadać? A może zwyczajnie się nudzisz, chcesz coś zobaczyć/przeczytać i nie wiesz, co? Ha! W tym temacie opisujemy ulubione/najgorsze/wstrząsające/po prostu dopiero zobaczone filmy/przeczytane książki, lub zadajemy pytania z konkretnymi wskazówkami o coś dla siebie^^

Wybaczcie chaotyczny opis ;3

Więc może zacznę?

Książka.
Autor: Jodi Picoult
Tytuł: Dziewiętnaście minut

"W dziewiętnaście minut można skosić frontowy trawnik, ufarbować włosy, obejrzeć tercję meczu hokejowego. Dziewiętnaście minut wystarczy, żeby zaplombować ząb, upiec ciasto, poskładać pranie pięcioosobowej rodziny. (...)
W dziewiętnaście minut można wstrzymać świat lub ewakuować się z niego na zawsze.
Dziewiętnaście minut – tyle wystarczy, żeby dopełnić zemsty."

Siedemnastoletni Peter, który odkąd tylko poszedł do szkoły, dzień w dzień doświadczał upokorzeń ze strony rówieśników jednego dnia postanawia się zemścić. Dziewiętnaście minut - tyle czasu minęło, odkąd przekroczył próg szkoły aż do chwili, kiedy został w niej obezwładniony tuż po dokonaniu prawdziwej masakry.
Książka jest tym lepsza, że opisuje całą sytuację nie tylko ze strony samego agresora. Jest to historia jego, jego dawnej przyjaciółki, która porzuciła go na rzecz najpopularniejszych dzieciaków w szkole, matki owej dziewczyny - sędzi, która ma przewodniczyć rozprawie, policjanta, który obezwładnił chłopaka, obojga jego rodziców oraz obrońcy. Pokazuje całą historię tego, co doprowadziło siedemnastolatka do wielokrotnego morderstwa oraz doprowadzenia do trwałego uszczerbku na zdrowiu fizycznym i psychicznym wielu osób od jego dzieciństwa, pokazuje jak jego czyn odcisnął się na jego rodzinie oraz osobach, które go otaczały.

Skończyłam czytać całkiem niedawno, zaraz po mnie zabrała się za to moja mama (która też lubi tę autorkę) i w trakcie dzwoniła do mnie, żeby się wyżalić, jak cholernie irytująca, szokująca, a jednocześnie wciągająca jest ta książka. Jest. Pokazuje mordercę jednocześnie jako wieloletnią ofiarę, podejmue temat słuszności samosądów, pokazuje jak bardzo człowiek może czuć się zaszczutym, kiedy nie ma kogoś, na kogo mógłby liczyć.

Tyle ode mnie jak na razie. Może niebawem wskoczę z jakimś filmem ;3
Shon Marks
Shon Marks

Wiek : 30
Skąd : Bytom/Kraków

https://yaoisekai.forumpolish.com/t88-shon-marks#1244

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach